Jovy odpájení, zapájení a reballing BGA/SMD

Opravy, (rework) předělávky BGA

Následující diagram ukazuje základní postup opravy, předělávky BGA. Některé operace je možné vynechat v závislosti na použitém opravářském systému a technologii. 

Desku plošného spoje (DPS) je nutné předehřát asi na teplotu 125°C. Optimální doba zvyšování teploty předehřevu minimalizuje možnost poškození součástky.
BGA je zahřáté podle teplotního profilu až teplotu přetavení, jakmile dojde k přetavení, ihned pouzdro BGA vyjmeme z DPS. 
Důležitou operací je příprava plošek pro následné osazení BGA. Plošky musí být dokonale čisté a rovné. Ideálním pomocníkem jsou kvalitní odsávací knoty (lanka). (*A) 
Pro bezpečné zapájení je nutné nanést pájecí pasty na pájecí plošky DPS. Praxe je však taková, že pokud zanecháme větší množství pájky na ploškách (během čištění pájecích plošek), může tato pájka stačit na bezpečné zapájení. Tento postup však vyžaduje aplikaci pájecího gelu
Položení je velmi snadné, pokud jsou na DPS naváděcí značky nebo rámeček. Pokud tomu tak není, zkuste boční pohled přes lupu. 
Zapájení je nutné provést podle křivky teplotního profilu. Pokud tuto křivku dodržíme, dojde ke kvalitnímu zapájení.
Čištění po opravě BGA je velká otázka. V běžných podmínkách pouze těžce se dostanete s kapalinou pod BGA. Platí jednoduché doporučení: používejte tavidla, pájecí pasty pouze v kategorii bezoplachová. Pokud toto jednoduché pravidlo dodržíte nemusíte se starat o čištění. 
Vizuální kontrola pájení BGA je možná pouze speciálním mikroskopem nebo rentgenem. V běžné praxi vyhovuje boční pohled přes lupu nebo přes USB mikroskop. 

(*A) Je nepochybné, že na pájecích ploškách bude různé množství pájky. V případě keramických BGA mohou být i vysokoteplotní vývody. 

Odpájení CPU z DPS

Reballing BGA

Zapájení grafického čipu

Kontakty

Telefon pro objednávky: +420 466 670 035
E-mail na velkoobchod: abetec@abetec.cz
Technické dotazy: technik@abetec.cz
Reklamace: reklamace@abetec.cz
Servis: servis@abetec.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech