Odsávací zařízení Bofa

Datum: 19.04.2017
  | 
Kategorie: Aktuality
Aktualizovali jsme pro vás kompletní nabídku odsávacích a filtračních jednotek od společnosti Bofa.

Nyní si můžete prohlédnout kompletní nabídku odsávacích zařízení Bofa, kterou jsme pro vás aktualizovali na našich stránkách www.abetec.cz v kategorii Odsavače zplodin.

Britská společnost BOFA International Ltd. je světový lídr ve výrobě a distribuci odsávacích zařízení a filtrace a je ve svém průmyslovém odvětví považována za jedničku. Zabývá se výrobou odsávacích jednotek, které jsou spolehlivé, vysoce kvalitní, nízkonákladové a plně čerpají z bezkonkurenčních, více než 25-ti letých zkušeností a odborných znalostí v laserovém, elektronickém, strojírenském, tiskařském, zubním lékařském, farmaceutickém a kosmetickém průmyslu.

Nabídka odsávacích zařízení zahrnuje jak filtrační jednotky do různých průmyslových odvětví, tak veškeré příšlušenství, včetně náhradních filtrů, odsávacích ramen a hadic, aj.

Odsavače výparů z elektronického průmyslu

Odsávací zařízení BOFA jsou navržena pro elektronické pájení, které generuje kouř a prach obsahující pryskyřičné kyseliny a plynné organické sloučeniny. Tyto systémy jsou určeny pro manuální i automatizované procesy včetně pájecí vlny, reflow, selektivního pájení a aplikace s konformní vrstvou.

T1, TVT2 a T15 odsávací zařízení nabízejí bodové odsávání pro bezolovnaté aplikace. Tyto vysokoobjemové jednotky jsou navrženy tak, aby extrahovaly a filtrovaly kouř a nečistoty. Odsávací systémy jsou ideální pro bodové odsávání pájecí pasty, vakuových per, ramen flexi prachu a dalšího množství aplikací, které vyžadují těsnou blízkost mikro odsávání.

Největší odsávací jednotky mají kapacitu pro použití na všech automatizovaných pájecích systémech, jako jsou např. reflow pece. Velká kapacita filtrů a obrovské uhlíkové filtry zajišťují dlouhou životnost filtrů a optimální extrakci i při použití bezolovnaté pájky. Nastavitelné a regulované proudění vzduchu zajišťuje konzistentní teplotu uvnitř pájecího stroje / reflow pece po celou dobu životnosti filtrů.

Odsavače výparů vznikajících při laserovém gravírování

Lasery jsou v této době základním průmyslovým nástrojem pro řezání, značení, gravírování a svařování široké škály materiálů. Kovy jsou nejčastěji zpracovávaným materiálem, ale organické hmoty (plasty, papír, dřevo) je rychle dohánějí. Prakticky ve všech výše uvedených operacích vzniká nějaká forma zplodin, která je směsí částic a plynných látek. Většina části má kulovitý tvar a velikost menší než 1 mikron. Tyto částice spadají do rozsahu dýchatelných a je třeba je odstraňovat z pracovního prostředí tak, aby se zabránilo poškození dýchacích cest a plic.

Většina odsávacích a filtračních systémů Bofa obsahuje tři stupnice filtrace. Předfiltr zachytává větší částice a prodlužuje životnost HEPA filtru. HEPA (High Efficiency Particulate Air) filtr shromažďuje jemnější částice. Po něm navíc následuje plynový nebo chemický filtr.

Odsavače kouře

Systémy pro odsávání a filtraci kouře byly navrženy pro bezpečné a účinné odstraňování částic, prachu a třísek vznikajících při vrtání, frézování, mechanickém rytí, broušení, aj.

Řada odsávacích zařízení BOFA DustPro obsahuje univerzální odsávací jednotky vhodné do různých průmyslových prostředí a aplikací, jako je řezání či střihání DPS, frézování či vrtání, gravírování, zubní laborantství či papírenské zpracování. Při všech těchto aplikacích vznikají miniaturní částečky prachu a kouře, které mohou ohrožovat zdraví operátorů a lidí pohybujících se v těchto prostorách.

Důsledky ztracené pracovní produktivity jsou značné, ale navíc existují i další související ekonomické faktory, které je nutné zvážit, jako jsou např. náklady na ošetření, výplaty nemocenské nebo sociálního zabezpečení, aj. Tomu lze jednoduše zabránit použitím příslušného odsávacícho zařízení vhodného pro dané průmyslové odvětví. Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Odsavače výparů z tiskáren

Odsavače tiskařských výparů jsou určeny pro aplikace, které generují částice a plynné organické sloučeniny v rámci velkoformátového a velkoobjemového sektoru tisku. Řešení jsou k dispozici pro různé druhy barev, včetně rozpouštědel, UV a sublimačních roztoků. Rozsah PrintPRO filtračních jednotek kombinuje vysoký výkon odsávání s osvědčenou technologií filtru, zajišťující efektivní odstranění části, plynů, par a pachů spojených s MEK a jinými ketonovými a ozonovými (UV) aplikacemi.

Odsavače určené do stomatologických laboratoří

Pokud vlastníte nebo spravujete zubní laboratoř, měli byste vědět o možných zdravotních a bezpečnostních rizicích spojených s toxickými výpary a částicemi generovanými CAD / CAM výrobou, mícháním monomerů či ručními dokončovacími procesy. Pro minimalizaci těchto rizik se používá účinný systém odvodu a filtrace těchto spalin.

Bofa DentalPRO odsávací jednotky efektině odstraňují toxické plyny a výpary emitované mícháním monomerů v dentálních laboratořích. Jsou určeny pro použití s DentalPRO Xtract 100 nebo 200 odsávacími skříněmi. Tyto přístroje poskytují možnost bezpečné práce s vědomím, že všechny výpary jsou účinně odstraněny a je zachováno bezpečné pracovní prostředí.

Odsavače kosmetických výparů

Systém odsávání Bofa Pure Beauty byl speciálně navržen pro kadeřnický a kosmetický průmysl. Jeho účelem je odstranit škodlivé výpary a prach přenášený vzduchem, které se tvoří v prostředí kosmetických salonů.

Rizika spojená s rychloschnoucími spreji na nehty, laky na nehty a jejich odtraňovači, stejně jako s materiály na prodlužování nehtů, je třeba posoudit podle předpisů COSHH. Hlavním problémem je vdechování prachu nebo výparů vytvořených rozpouštědly při používání výše uvedených výrobků.

Odsavače farmaceutických výparů

Částečné odsávací kryty se stávají preferovanou volbou pro ochranu operátorů před výpary generovanými výrobními procesy, jako je ruční pájení, používání rozpouštědel aj. Tyto výrobní procesy produkují škodlivé výpary, které jsou díky odsávacím boxům lépe zachyceny a vyfiltrovány. Odsávací box je záměrně navržen tak, aby poskytoval operátorovi dost prostoru pro práci, ale také zajistil jeho bezpečnost a ochranu zdraví.

FumeCAB je integrovaný filtrační systém navržený tak, aby zajistil soulad s nejnovějšími bezpečnostními předpisy. Mezi klíčové funkce patří iQ operační systém Bofa. Inovativní změna konstrukce filtru umožňuje bezpečné a jednoduché vyměnění filtru z přední části a poskytuje mnoho výhod oproti alternativním zadním přístupovým systémům. 

Odsavače pro 3D tiskárny

Bofa 3D PrintPRO odsávací zařízení umožňují extrakci výparů generovaných 3D tiskárnou, aniž by docházelo k ochlazování nanášeného vlákna. Tento systém poskytuje výhody nízkých nákladů, nízké spotřeby energie a integrované regulace rychlosti. Každá filtrační jednotka je dodávána s připojovacími hadicemi, flexibilním ramenem a kuželovitou tryskou.

Bofa 3D PrintPRO 4 odsávací zařízení zajišťuje vysokou kapacitu odsávání a filtrační rychlost. Připojuje se k velkým uzavřeným 3D tiskárnám prostřednictvím odsávacího bodu. Systém lze nastavit na vracení filtrovaného čistéhu vzduchu buď zpět do prostoru tiskárny pro čistší tiskovou oblast, nebo do dýchací zóny provozovatele.

Mobilní odsávací zařízení

Bofa FumeKART je ideální mobilní odsávací a filtrační zařízení a může být použito pro různé aplikace. Bylo navrženo tak, aby filtrovalo prachové částice, spóry plísní, páry rozpouštědel a další znečišťující látky v pracovním prostředí. Je snadno ovladatelné a poskytuje další výhodu, je plně přenosné.

Tato odsávací jednotka nabízí uživatelům maximální flexibilitu a zajištění vysokého výkonu filtrace. Standardním vybavením je ukazatel stavu filtru a třístupňová filtrace: předfiltr, HEPA a vzduchový filtr. Je ideální pro laserové aplikace, ruční pájení, výrobu šperků, laserové epilace, a mnoho dalších pracovních prostředí.

Příslušenství k odsávacím jednotkám Bofa

K odsávacích a filtračním jednotkách Bofa nabízíme řadu originálních náhradních dílů, odsávacích hadic, ramen a trysek, osvětlení, držáků a jiného příslušenství.

Kontakty

Telefon pro objednávky: +420 466 670 035
E-mail na velkoobchod: abetec@abetec.cz
Technické dotazy: technik@abetec.cz
Reklamace: reklamace@abetec.cz
Servis: servis@abetec.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech