FAQ

Pro snadnější orientaci v naší poradně jsme pro Vás připravili seznam témat, kterých se dotazy týkají. Můžete využít kombinaci více témat.

Nově přidané dotazy

3D frézování

Je možné frézovat ve 3D?

odpověď:

Pro 3D je možné použít jakýkoliv 3D CAD. Podmínkou je však přenos dat do CNC USB Studia ve formátu HPGL. Výrobce doporučuje jednoduchý 3D software http://www.estlcam.com/

EstlCAM je odzkoušen a pracuje bez problémů s CNC frézkami Next 3D a Hobby, přičemž jeho cena je velmi příznivá.

3-osý systém

Pracují všechny 3 osy součaně?

odpověď:

Všechny 3 osy pracují současně. CNC frézky je možné doplnit 4 - osou.

CNC USB Studio

Jaký je základní software pro CNC frézky?

odpověď:

K frézkám Next 3D se dodává software CNC USB Studio. V tomto software lze nastavit rychlost posuvu a průměr nástroje,

Otáčky frézky lze nastavit pouze na frézovacím motoru.

Upevnění desky plošných spojů

Jak upevnit desku s plošným spojem?

odpověď:

Desku s plošným spojem připevníme oboustrannou lepicí pásku. Tato technologie je odzkoušená a je spolehlivá. Pokud budete používat CNC frézku na výrobu DPS, není nutný "T" stůl, ale stačí MFD desla.

Technická podpora od dodavatele

Jakou poskytujete podporu?

odpověď:

CNC frézku si můžete zakoupit jako stavebnici nebo jako sestavenou. V obou případech Vám poskytneme podporu po emailu, nebo telefonicky. K dispozici jsou Vám naši technici. Rovněž nabízíme školení na stavbu CNC frézky a představení software. Školení doporučujeme pro uživatele, kteří s frézováním začínají.

Formát dat pro CNC frézku

Jaký formát dat zpracuje CNC frézka?

odpověď:

Doporučujeme používat software CNC USB Studio, k frézkám Standard je v základní sestavě, u Hobby je nutné jej dokoupit. Formát je HPGL, tj. soubory s koncovkou .plt. Co se týče výroby desek s plošnými spoji, je možné použít Eagle, který je schopen data generovat přímo pro CNC USB Studio. U ostatních CAD, je třeba hledat cestu použitím .plt souborů.

Stavebnice CNC frézek

Je složité sestavení CNC frézky?

odpověď:

Sestavení CNC není složité, ale zájemce musí mít alespoň elementární technické znalosti. Zkušenost je taková, že zákazníci, kteří nakupují  CNC frézky pro podnikatelský záměr, si nekupují stavebnice, ale sestavené frézky.   

Propojení CNC frézky s PC

Jaké je propojení CNC frézky s PC?

odpověď:

Propojení CNC frézky je přes USB rozhraní. Vlastní frézka je připojena přes paralelní rozhraní. Součástí každé frézky je box, který převádí signál z USB rozhraní na paralelní. 

Sušicí/suchá skříň

Co je to sušicí/vlhkostní skříň?

odpověď:

Sušicí/suchá skříň je skladovací systém (jako „almirah“), zajišťující ochranu nějakého sortimentu výrobků před problémy souvisejícími s vlhkostí. Je to pouzdro se zásobou vysoušecího materiálu, jež udržuje ve vnitřním prostředí specifikovanou hodnotu RH (může být kdekoliv mezi 1-50 % RH). Suché skříně s pohlcovačem vlhkosti se též nazývají vysušovací skříně, sušicí skříně, vysoušecí suché boxy, skladovací skříně s nízkou vlhkostí.

Výhody sušicí skříně

Jakou má sušicí skříň výhodu?

odpověď:

Používání suchých skříní má různé přednosti:

  • Předchází vadám v důsledku kontaminace procesu přetavení vlhkostí.
  • Zajišťuje shodu s normou IPC/JEDEC J-STD-033C.
  • Odstraňuje nutnost používání sáčků s vlhkostní bariérou.
  • Řízení procesu s měřitelnými hodnotami RH pomocí vlhkoměru s digitálním disple-jem.
     

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech