FAQ

Pro snadnější orientaci v naší poradně jsme pro Vás připravili seznam témat, kterých se dotazy týkají. Můžete využít kombinaci více témat.

Nově přidané dotazy

ESD kaptonové pásky

Čím se liší ESD kaptonové pásky od běžných?

Technický specialista odpověď:

ESD kaptonové pásky mají spodní stranu (lepivou) s definovaných povrchovým odporem.  Většinou jde charakter vodivý, nikoliv disipativní. ESD pásky jsou vždy jasně deklarovány a jsou dražší. Je však otázkou zda-li to má nějaký efekt, uvědomte si, že pájenou DPS vkladáte do vlny v EPA prostoru a lze silně pochybovat, zdali se malý kousek pásky nabije tak, aby zničil prvky na DPS, resp. pájecí slitina je vodivá a tak ihned dojde k případnému svedení náboje.

Pájecí na materiály na opravu mobilůJ.K.

Potřebuji od Vás radu .Co by jste mi mohli doporučit na pájení odpálených obvodů na zakladních deskách u mob. telefonu jedná se o mikroprocesory atd.nějaké pasty, roztoky, apd.. Děkuji

Technický specialista odpověď:

Dobrý den, co se týče vybavení, ideální je malá IR stanice  a pájecích materiálů ne vynikajicíc gel nebo tavidlo v tužce  a drobná balení tavidel.  V poslední míře pak odpájecí knoty.  Obzvláště doporučujeme pájecí gel, který zajišťuje velký přenos tepla.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech