ESD a clean room židle Throna

Datum: 03.01.2020
  | 
Kategorie: Aktuality
Představujeme vám nový sortiment antistatických židlí a pracovních židlí určených do clean-room od výrobce Throna.

Clean room židle Throna

Clean room židle od výrobce Throna jsou vyvinuty a vyrobeny tak, aby odpovídaly specifickým potřebám chráněných výrobních linek a výzkumných laboratoří, jako jsou čisté a aseptické místnosti, kde se vyžaduje regulace množství znečišťujících částic. Společnost Throna nabízí široký sortiment židlí a stoliček, z nichž každá má odlišné technické charakteristiky, schopné vyhovět různým provozním polohám, počínaje prostředím třídy ISO 8, kde platí omezené technické předpisy, a židlemi vyhovujícími náročnějším požadavkům (ISO 5) konče.

Clean room židle Professional
Hexagon
Clean room židle HEPA Clean room  židle Intensive Use Clean room
pracovní židle Standard
Clean room
pracovní židle
Sit-stand
         
Detaily Detaily Detaily Detaily Detaily
         
Zobrazit všechny
 

Židle pro nejčistší výrobní prostory

Židle Clean-Room se nabízejí buď v odolném, neklouzavém, černém ESD polyvinylchloridu (PVC) s vnitřní pěnou, která má vysokou hustotu a přísady zpomalující hoření, nebo v materiálu ESD Pu-Soft. Samostatná kategorie je vyhrazena židlím pro čisté prostory, jež však nejsou odolné vůči ESD, pro aplikace, kde je zvláštní péče věnována prachovým emisím, avšak bez charakteristik odolnosti vůči ESD. Židle se dodávají ve dvou odlišných verzích z leštěného hliníku podle požadované třídy čistoty prostředí.

Je-li židle opatřena kolečky, mají kroužky z měkké pryže, aby se židle hladce odvalovala. U nejluxusnějších modelů pak měděné švy dokonale těsní vnitřní čalounění sedadla a opěradla, zatímco filtr Hepa umožňuje únik vzduchu ze sedadla s regulací emise částic.

Systém mazání pístu k nastavení výšky sedadla brání případnému úniku maziva z ocelového sloupu pístu. Vše je vypracováno do podrobností odpovídajících mezinárodním normám a dosahuje nejvyšší úrovně konkurenční schopnosti na trhu.

 


Druhy čalounění

Parametry židlí

Mechanismus židlí

Pryžové těsnění na sedadle a hranách loketních opěrek omezuje emisi částic do ovzduší po stlačení čalounění.

 

 

 

 

Soubor židlí Clean-Room Pu-Soft nabízí dvě řady: Tulip s tradiční složkou Pu-Soft, a Wing s novou, zvlášť měkkou a pohodlnou složkou Pu-Soft TOUCH.

 

 

 

 

Clean room pracovní židle Intensive Use Pu-Soft Touch C–WG1812P

Pracovní křesla Intensive USE jsou určená pro pracovní prostředí s intenzivním používáním. Všechny modely jsou opatřeny vysoce odolnými součástkami a mechanismy pro intenzivní a nepřetržité používání, a hodí se pro osoby s vyšší hmotností.

 • Mechanismus: AS2.
 • Výška sedadla: 42 - 55 cm.
 • Výška opěradla: 26 - 33 cm.
 • Třída Clean room: ISO 4.

Detaily

ESD / antistatické pracovní židle do clean-room prostor

Řada pracovních židlí ESD Clean-room je speciálně navržena pro ESD čistá prostředí až do třídy ISO 4. Tyto židle jsou navrženy a smontovány ze specificky vybraných materiálů a součástek, jež jsou zárukou bezpečného rozptylného efektu elektrických nábojů, a odpovídají všem normám nezbytným k autorizaci uvnitř oblasti EPA.

Vnitřní konstrukce sedadla je vytvořena z bukového dřeva v několika vrstvách, aby byla zajištěna pevná a vyvážená podpora i v případě, že koncový uživatel sedí jen na přední části sedadla, což je typická pozice pracovníků na montážní lince.

Sedadlo i opěradlo jsou čalouněny ergonomicky tvarovaným materiálem Pu-flex s přísadami zpomalujícími hoření.

ESD / antistatické židle Throna

Vývoj správných židlí odolných vůči ESD je náročná technická procedura, vyplývající z dlouhodobých zkušeností společnosti Throna a výzkumu tohoto specifického segmentu speciální židle.

Antistatická židle Throna VELA-MED:

TEST METODA JEDNOTKA HODNOTA
Povrchový odpor (tkanina) IEC 61340-5-1 Ohm. 1,2 x 106
Zemní odpor (židle) IEC 61340-5-1 Ohm. 2,0 x 106
Doba doznívání „Corona“ (tkanina) IEC 61340-5-1 Sec. 0,001 (poz.)
0,001 (neg.)
HBV – sedící/stojící pracovník CEI 101-1 Nano Coulomb 0,011 (<100 V)
ESD židle Professional ESD a Clean room židle HEPA ESD židle Intensive Use ESD pracovní židle Standard ESD pracovní židle
Sit-stand
         
Detaily Detaily Detaily Detaily Detaily
         
Zobrazit všechny
 

Zabezpečení před elektrostatickým výbojem

Antistatické židle Throna jsou navrženy a smontovány ze specificky vybraných materiálů a součástek, jež jsou zárukou bezpečného rozptylného efektu elektrických nábojů, a odpovídají všem normám nezbytným k autorizaci uvnitř oblasti EPA.

Vnitřní konstrukce sedadla je vytvořena z bukového dřeva v několika vrstvách, aby byla zajištěna pevná a vyvážená podpora i v případě, že koncový uživatel sedí jen na přední části sedadla, což je typická pozice pracovníků na montážní lince.

Sedadlo i opěradlo jsou čalouněny ergonomicky tvarovaným materiálem Pu-flex s přísadami zpomalujícími hoření.

 


Druhy čalounění

Parametry židlí

Mechanismus židlí

Zesílená bederní podpora pro větší pohodlí

 

 

Detail krytu sedadla pro řadu Hexagon

 

 

 

 • Pracovní židle s vysokou opěrkou zad.
 • Určená specificky pro pracovní prostředí s intenzivním používáním.
 • Silná hlavní struktura zaměřená na ergonomické vlastnosti.
 • Leštěná hliníková základna s pěti rameny.
 • Velmi pohodlné vysoké polstrování.
 • Mobilní verze s dvojitými kolečky.
 • Mechanismus M4 (MULTIBLOCK M4)
 • Sklon židle s několika uzamčenými polohami (max. 150 kg).
 • Nastavitelná výška 44 - 57 cm.

Detaily

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech