FAQ

Pro snadnější orientaci v naší poradně jsme pro Vás připravili seznam témat, kterých se dotazy týkají. Můžete využít kombinaci více témat.

Nově přidané dotazy

Odsávací zařízení s dolním držákem

Jak funguje odsávací zařízení s dolním držákem a jaké jsou jeho výhody?

odpověď:

Stojíte také často před problémem, že při frézování tenkých materiálů dochází ke znečištění šponami a prachem? Nebo také že materiálová deska je často vytahována řezačem, pak se v místech roztříští a stává se nepřesnou? Pak má firma GoCNC pro Vás ideální řešení. Kdo jednou frézoval deskový materiál s odsávacím zařízením s dolním držákem, nechce toto příslušenství již postrádat. Jednak zůstane materiál pěkně ležet a s integrovaným odsáváním jsou přímo odstraněny špony a prach.

Inovativní odsávací zařízení s dolním držákem nejen tlačí materiál během zpracování pružnou silou na desku, nýbrž je konstruováno jako kroužková tryska, která frézu plně obklopuje a spolehlivě odsává prach. Tím je zabráněno nejen poletování obrobku, ale i volné části nejsou zachyceny frézou. Odsávací zařízení s dolním držákem se nasadí zespodu na držák osy Z frézovacího vřetena, poté pevně a stabilně upevněno hlavním šroubem na osu Z a vysavač je připojen přes kuželový sací trychtýř. Odnímatelný držák, který sám o sobě představuje stabilní a hodnotnou hliníkovou konstrukci, umožňuje rychle a jednoduše výměnu nástroje s namontovaným sacím adaptérem.

Rozsah dodávky zahrnuje sací zařízení s přidržovacím zařízením, montážní materiál a hadici o délce 1,5 metru s adaptérem vysavače, který lze připojit k jakémukoli standardnímu vysavači.


 

Vakuová pumpa a mikrokompresor v jednom

Jak funguje vakuová pumpa u CNC frézek a jaké jsou další možnosti chlazení materiálu?

odpověď:

Máte problém s tím, že chcete ochladit Váš materiál nebo nástroje nebo také Váš materiál chcete upevnit na vakuovém stole a nemáte pro použití vlastní pumpu/kompresor ve Vaší dílně?

Pak inovativní Micro Air vakuová pumpa/kompresor od firmy GoCNC představuje chytré řešení dva v jednom. Disponuje dvěma 1/8 palcovými pneumatickými spoji, spínačem a vypínačem a regulátorem. Při konstrukci krytu byl kladen důraz na robustní, kvalitní protiskluzovou konstrukci. Dva 1/8 palcové pneumatické spoje fungují podle toho, jak jsou spojeny, buď jako vakuová pumpa nebo jako kompresor a umožňují velmi rychlé a komfortní připojení daného příslušenství. Výkon pumpy lze regulátorem pohodlně přizpůsobit individuálním pracovním podmínkám. K Micro Air vakuové pumpě/kompresoru vyvinula GoCNC dvě příslušenství.

Vakuový stůl profesionálního provedení se hodí zvláště pro rovinné obrobky z kovu nebo umělé hmoty ale také pro obrobky, které lze těžce upevnit/natáhnout. Vzduchové chlazení pro plasty je nepostradatelné při práci s plexisklem a s podobnými umělými materiály. Tím jsou obě příslušenství ideálním doplňkem k vakuové pumpě/kompresoru MicroAir.

Next3D Evolution

Jaké jsou vlastnosti frézek Next3D Evolution?

odpověď:

Po 8 letech intenzívního vývoje naší osvědčené a nejprodávanější řady Next3D představujeme Next3D Evolution! Tento CNC stroj je určen především pro semiprofesionální zákazníky. Díky dvojitému synchronnímu pohonu a nové elektronice má při obrábění obrobků ještě vyšší výkon a rychlost. Stroj je vyráběn v naší firmě jednotlivě speciálně vyškoleným týmem techniků, kteří se specializují na přesnou výrobu podle nejvyšších standardů kvality a směrnicemi CE a dodává se výlučně jako provozní zařízení.
Stroj se řídí principem RTR (Připraveno k provozu) - připojit se a spustit.

Při výběru softwaru rozhodujete, zda chcete svůj projekt zhotovit pouze pomocí externího softwarového řešení a pak jej implementovat přes procesor G-Code a Estlcam do stroje (pouze frézování) nebo upřednostnit řešení vše v jednom. Softwarové prostředí CAD-CAM Galaad Vám umožňuje rozvíjet své projekty a zároveň je přímo realizovat. Provoz se softwarovými produkty, jako je AUTODESK Fusion 360 nebo jemu podobné je bez problémů možný.
 

Vakuový stůl pro rychlé upnutí

K čemu je dobrý vakuový stůl?

odpověď:

Chcete mít obrobek přístupný ze všech stran pro úpravu nebo gravírování, aniž byste se museli vypořádat s otravnými časovými prodlevami? Zde poskytuje vývojové oddělení společnosti GoCNC svým fanouškům jednoduché a důmyslné řešení.

Díky "profesionální verzi vakuového stolu" nabízí společnost GoCNC optimální příslušenství pro tvůrce, který je zvyklý na efektivní práci. Stůl je vyroben z hliníku o tloušťce 12 mm a je tedy velmi pevný, stabilní a torzně tuhý. Je snadno a rychle namontován na libovolné drážkové desce s T- maticemi. Vakuová deska je vhodná zejména pro obrobky vyrobené z kovu nebo plastu, které jsou upevněny na spodní straně, ale také pro obrobky, které se obtížně upínají, např. tenké nebo elastické materiály mohou být pomocí vakuového stolu snadno, rychle a přesně fixovány.

Sací plocha je definována vhodným vložením silikonového těsnění speciálně vyrobeného pro tento stůl. Vakuum je generováno pomocí vakuové pumpy přes 2 pneumatické přípojky pro hadice o průměru přesně 6 mm. Vzdušné spoje z obou stran poskytují ještě větší volnost při připojení vakuového čerpadla. Pro dobrou držící schopnost obrobků na tomto systému vyvinula firma GoCNC speciální tiché MicroAir Pro čerpadlo (volně k dispozici).


 

Stroje GoCNC a program EstlCAM

Lze stroje goCNC provozovat s programem EstlCAM?

odpověď:

Pro řízení CNC strojů v hobby dílně jsou nabízena různá řešení. Pro ty, kteří již nejsou spokojeni s jednoduchým obráběním 2 a 2,5 D, nabízí vývojový tým společnosti GoCNC z města Iserlohn, který je vždy orientován na pokrok svých zákazníků, velmi cenově dostupné a zajímavé 3D řešení v obrábění. Pokud chcete vyrobit obrobky dle nejvyšších průmyslových standardů a přesností, pak je G - Code procesor 3D Ver. 2.0 Vaší první volbou.

Procesor G-code 3D Ver 2.0 obsahuje výkonný mikropočítač Arduino připojený přes USB port, který je připojen k počítači se systémem Windows, k počítači s operačním systémem Linux nebo Mac a je propojen a řízen libovolným CNC strojem s existujícím paralelním portem.

Jednoduchý a geniální procesor G-code založený na na Open Source Firmware (s otevřeným zdrojovým kódem) umožňuje všestranné používání široké škály bezplatných CNC řídících softwarových produktů a může být také použit s různými firmwarovými řešeními.

Ale to není všechno. Firma GoCNC pozorně naslouchala svým příznivcům a tvůrcům modelů a vyvinula na základě úzké spolupráce se společností Estlcam dokonale koordinované Hardware-Software řešení. Při dodání je G-Code Prozessor 3D Ver 2.0 vybaven zařízením Firmware od firmy GoCNC, který je speciálně přizpůsoben strojům Next3D a hodí se tak k okamžitému použití.
 

Referenční / koncový spínač

Jaký je rozdíl mezi referenčním spínačem a koncovým spínačem?

odpověď:

Mnozí zákazníci rádi zaměňují význam referenčního spínače a koncového spínače. V přístroji Next3D jsou například nainstalovány referenční přepínače, které jsou schopny provést navádění pro každou osu. Na každou osu je jeden referenční spínač. Každý řídicí spínač se postupně řídí řídícím programem. S programem CNC Studio se po referenčním běhu stroje dostane stroj do nulového bodu stroje, v jiných programech se může stát, že stroj po referenčním běhu zůstane stát (u Next3D vzadu vlevo). Ve spojení se specifikovanou dráhou osy můžete po referenčním běhu zjistit, že je vše v pořádku nebo zda jsou osy správně umístěny.

Referenční cyklus by měl být proveden, pokud je stroj zapnut a když je z nějakého důvodu ztracena pozice jedné nebo více os (např. při ztrátě kroku).

Jinak je to u koncových spínačů, které jsou pro každou osu dvakrát k dispozici (Osa Z může mít instalovaný pouze jeden koncový spínač - závislý na stroji) a signalizují programu, že byl dosažen konec osy, když je aktivována. Pokud k tomu dojde, nastavili jste špatně nulový bod obrobku nebo konstrukce, která má být frézována, je příliš velká pro pracovní plochu.
 

Funkce programu CNC Studio

Proč nejsou některé funkce v programu CNC Studio volitelné s přiřazením LPT?

odpověď:

Nejprve jsou kódy PIN přiřazení LPT rozděleny na výstupy a vstupy, takže pro každý PIN nemáte stejné možnosti výběru.

• Výstupy: PIN 1 až 9, 14, 16, 17
• Vstupy: PIN 10 až 13, 15
• PIN 18 až 25 je pevně spojen s GND

Funkce nelze použít dvakrát, to znamená např., že nemůžete nastavit funkci "Referenční přepínač XYZ" na dva kódy PIN. V seznamu zjistěte kód PIN, který je určen referenčním přepínačem XYZ a vyberte možnost “nepoužívat”. Po dokončení této funkce můžete tuto funkci nastavit na požadovaný kód PIN.
 

Nulový bod

Co je nulový bod?

odpověď:

Existují dvě polohy CNC stroje s názvem "nulový bod":

Nulový bod obrobku:
To je původ souřadného systému obrobku. Ten může být operátorem volně definován.

Nulový bod stroje:
To je počátek souřadnicového systému stroje. Na nulový bod stroje se vztahují všechny rozměry systému měření dráhy stroje. Je definován výrobcem stroje a nelze jej měnit ani přesunout.
 

CNC-Keypad

Co je CNC-Keypad a jak funguje?

odpověď:

Stále ještě ovládáte Váš CNC stroj starým školským způsobem tím, že klikáte myší nebo přepínačem na nepřehledné nabídky na obrazovce a hledáte správnou funkci? Ztrácíte Vaše zařízení z očí, protože při nastavení nulového bodu jedním okem jste na počítači a druhým na zařízení? V 21. století je to nestydatost. Společnost GoCNC však opět vyšla vstříc svým fanouškům a vyvinula inovativní doplněk, "CNC klávesnici".

S ovládací klávesnicí, která představuje jednu z nejvýznamnějších a časově úspornějších investic v oblasti CNC a je tedy základním doplňkem pro každého výrobce modelů, lze v bezprostředním okolí periferie rychle a snadno umístit nulové body, aniž by byl PC po ruce. Lze ji snadno připojit přes USB k PC a bez problémů umístit s dlouhým kabelem vedle periferie. Klávesnice umožňuje plně autonomní ovládání Vašeho systémového softwaru. Na rozdíl od běžného ručního kola CNC je klávesnice voděodolná a odpuzuje nečistoty, díky své robustní konstrukci je těžší a může být okamžitě použita bez komplikovaných nastavení nebo ovladačů k PC.

Svým vysoce kvalitním zpracováním a bezpečným stojanem je ideální pro přímou a aktivní práci s periferií. Pracuje dokonale s programem CNC-Studio USB a s libovolnou verzí WinPC-CNC. Klávesnice "CNC Keypad" je k dispozici pouze za 149 eur, má USB port a tak osloví i modeláře, který po prvním použití nechce toto rafinované a jednoduché příslušenství již postrádat.

Dostupné funkce:

Hřídel start/stop, chlazení start/stop, Diagonal pomalu/rychle, nulový bod spustit/uložit, měření nástroje, X-Y-Z osa rychle/pomalu, 4 osy pomalu/rychle vpravo, parkovací pozici přiblížit/ zabezpečit, nulový bod Y-Y-Z zjistit, provést referenční běh, přerušit provoz
 

3D frézování s programem CNC Studio

Je možné s CNC studiem USB nebo XT frézovat ve 3D?

odpověď:

Ne.

Oba programy pracují v tzv. 2,5D režimu.

To znamená, že 2 osy (X a Y) jsou řízeny v reálném čase, ale hloubka pro celý soubor je dána v nastavení programu. Během provozu nemůže být hloubka změněna. Můžete však frézování souboru s hloubkou libovolně opakovat, takže se např. vyfrézuje 5 x 0,2 mm hluboko a na konci vznikne hloubka 1 mm.
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech