Disipativní impregnovaná lepenka pro ESD balení

Disipativní impregnovaná lepenka pro ESD balení
Datum: 02.02.2018
  | 
Kategorie: Antistatika
Protektive Pak disipativní impregrovaná vlnitá lepenka odpovídá normě EN 61340-5-1 a standardům EN 61340-5-3, zkoušeno podle IEC 61340-2-3 a IEC 61340-4-8 (ANSI/ESD STM11.31).
     

E-booky zdarma

Školení v oblasti antistatiky

ESD inspekce

Společným problémem v elektronickém průmyslu je ochrana staticky citlivého produktu při jeho přepravě nebo skladování mimo ESD chráněnou oblast (EPA). Pohyb obvodových desek nebo jiných sestav obsahujících elektronické součástky v rámci zařízení nebo při převozu mezi subdodavateli navíc vytváří potenciál pro ESD a fyzické poškození. Ochranné prostředky z disipativní vlnité lepenky Protektive Pak nabízí ochranu před obojím.

Proč je impregovaná vlnitá lepenka nejlepší volbou pro ESD obaly?

  IMPREGOVANÝ MATERIÁL POVRCHOVĚ UPRAVENÝ MATERIÁL
1 Konzistentní kvalita
  Vyrobeno jedním výrobcem papíru při počítačové kontrole. Výsledkem je konzistentní vysoká kvalita. Vyrábí se bez kontrolních prvků počítače a používá se v různých zeměpisných oblastech, což má za výsledek změny kvality.
2 Stávající technologie výroby  
  Při výrobě lepenky se přidává uhlík a papír je tvořen šesti vrstvami. Horní povrchová vrstva je staticky disipativní, 1 x 106 až < 1 x 109 Ohmů. Vodivá vrstva je pátá v pořadí, < 1 x 104 Ohmů. Materiál je potištěn nebo potažen černou uhlíkovou vrstvou, která je poté pokryta čirým povlakem, který udržuje uhlík na papíru. Stínicí vrstva je velmi blízko k povrchu a vysoký obsah uhlíku může prosvítat. Výsledkem je nedostatečná a nekonzistentní staticky disipativní účinnost.
3 Nízký obsah síry  
  Vyrobeno ze 100% recyklovaného papíru s trvale nízkým obsahem síry. Vyrobeno z recyklovaného nebo panenského papíru, či kombinace obou. Obsah síry může být nízký, ale i vysoký, což může způsobovat korozi vodičů a obvodů.
4 Zvýšená životnost  
  Tisícinásobné testování oděru neprokázaly žádné ztráty částic po 100 cyklech, 1% ztráty po 200 cyklech a 60% ztrány po 500 cyklem. Zkoušky prokázaly 50% ztrátu částic po pouhých 10 cyklech a 100% ztráty částic po 100 cyklech.
5 Zpomaluje rychlé vybíjení  
  Umístění vodivé vrstvy pod disipativním povrchem snižuje potenciál rychlého vybití při kontaktu s nabitým zařízením. Velmi vodivý povrch může představovat nebezpečí na nabítém zařízení.
6 Lepší efektivnost stínění  
  Účinnost stínění je stejná nebo větší než u materiálu potaženého vodivou vrstvou. Některé produkty s vodivým povlakem jsou špatně chráněny kvůli nekonzistentním postupům některých výrobců.
7 Lepší hodnota  
  Trvanlivější tisíckrát silnější struktura trvale chrání váš produkt před ESD, je bezpečnější a lepší pro životní prostředí Jednoduchá struktura, která může postrádat konzistenci ESD stínění, trvanlivost a bezpečnost.

Disipativní impregnovaný vlnitý materiál

Disipativní krytá stínicí vrstva se během procesu výroby papíru smíchává - neodírá se ani neseškrábe.

Neztrácí ESD vlastnosti.

Douhotrvající ESD bezpečné balení.

Povrchově upravený materiál

Standardní průmyslový papír s ESD povrchem natřeným nebo natištěným na povrchu.

ESD materiál na vrchu je křehký a náchylný k poškrábání a otěru.

Nevydrží dlouho.

 

Průřez materiálem Protektive Pak

  • Při výrobě papíru se přídává uhlík.
  • Papír je tvořen šesti vrstvami.
  • Horní povrchová vrstva je staticky disipativní.
  • Vodivá vrstva je až pátá od povrchu.

Abrazivní zkoušky zaznamenaly ztrátu 0% po 100 cyklech zkoušky, 1% po 200 cyklech zkoušky a 60% po 500 cyklech.

Po uzavření krabice např. víkem zakrytá stínicí vrstva poskytuje ESD stínění, které chrání obsah před elektrostatickým nábojem a výbojem.

Vratný obal šetřící náklady

Konstruované s dvojitými širokými stěnami a dvojitými nebo trojitými konci jsou impregnované lepenkové krabice Protective Pak postavené tak, aby odolaly transportu a nepřetržitému opakovanému používání.

Jedná se o potenciálně nejlevnější volbu balení v průběhu času. Také proto, že stínicí vrstva je zabudována do vlnitého materiálu. Krabite udržují kvalitní vzhled mnohem delší dobu, než jiné materiály.

Po přepravě produktu do jiného zařízení mohou být krabice znovu použity pro dodávání dalších výrobků, nebo mohou být rozloženy a uloženy pro jejich příští použití.

ESD značení a sledovatelnost

Ochranný ESD obal musí být označen symbolem klasifikace ESD. Balení by mělo být označeno informacemi, které umožňují vysledovat výrobce obalů, a informace o výrobci.

Kategorie produktů

Youtube Disipativní impregnovaná lepenka Protektive Pak
Youtube Skladování SMD cívek, tyčí a volně sypaných součástek
Youtube ESD přepravky
Youtube ESD krabičky
Youtube ESD pěny

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech