FAQ

Pro snadnější orientaci v naší poradně jsme pro Vás připravili seznam témat, kterých se dotazy týkají. Můžete využít kombinaci více témat.

Nově přidané dotazy

Rychlost osazovacích automatů

Jaká je skutečná rychlost M70?

odpověď:

Skutečná rychlost osazovacícho automatu je průměrná rychlost, která je měřena z většího počtu typů SMD. U automatů U Mechatroniky uvádíme skutečnou rychlost, která pak odpovídá skutečné rychlosti osazované DPS. Je možné použitá tuto rychlost pro kalkulaci návratnosti automatu.

Poškozená zásilkaŠtěpán Stehno

Dobrý den, co mám dělat pokud zásilka přišla poškozená?

Obchodní asistentka odpověď:

Dobrý den, neprodleně nás musíte informovat, poslat fotografie. Každý balík je pojištěn, není problém dopravu reklamovat a případné poškození uhradit z této pojistiky. Zboží je bezpečnostně baleno, nicméně nejsme ani nemůže být zodpovědni za dopravce.

ESD kaptonové pásky

Čím se liší ESD kaptonové pásky od běžných?

Technický specialista odpověď:

ESD kaptonové pásky mají spodní stranu (lepivou) s definovaných povrchovým odporem.  Většinou jde charakter vodivý, nikoliv disipativní. ESD pásky jsou vždy jasně deklarovány a jsou dražší. Je však otázkou zda-li to má nějaký efekt, uvědomte si, že pájenou DPS vkladáte do vlny v EPA prostoru a lze silně pochybovat, zdali se malý kousek pásky nabije tak, aby zničil prvky na DPS, resp. pájecí slitina je vodivá a tak ihned dojde k případnému svedení náboje.

Odstranění náboje z izolačních předmětů

Jakým způsobem neutralizovat náboj na předmětech z elektricky izolačních materiálů?

odpověď:

Použijte vhodný ionizátor. V nabídce máme několik ionizátorů.

Obsah olova ve slitině

Jak mohu odhalit obsah olova v pájecí slitině?

Technický specialista odpověď:

Nemusíte vůbec vlastnit drahý přístroj, stačí Vám kontrolní tyčinky.

Bezkomutátorové šroubováky

Jaké jsou výhody bezkomutátorových šroubováků?

Technický specialista odpověď:

Bezkoutátorové šroubováky nemají uhlíky  tudíž nedochází k žádnému opotřebení a s tím souvisejícím prachem. V nabídce máme několik modelů šroubováků značky HIOS. Bezkomutátorové šroubováky jsou vhodné i do čistých prostor.

Centrování BGA

Existuje autonomní zařízení na položení BGA?

Technický specialista odpověď:

Ano existuje, zařízení Matchmaker může položit BGA zcela bezpečně. Je zde speciální optika, která vidí na DPS a spodní stranu BGA. Více o centrovací stanice BGA.

Ověření teploty pájecí lázně

Čím ověřovat teplotu pájecí lázně?

odpověď:

Použijte Hakko FG-100 a sondu (teplotní čidlo) A1310.

Použití N2 při ručním pájení

Prý je pájecí hrot ochlazován procházejícím dusíkem.

Technický specialista odpověď:

Není to pravda. Dusík prochází celou pájecí ručkou (pájedlem), tudíž i kolem topného tělíska. Během průchodu se dusík ohřeje na teplotu pájecího hrotu. Rychlost proudění je volena tak, aby dusík neochlazoval topné tělísko, ale zároveň vytvořil dusíkový zákryt kolem pájecího hrotu a pájeného místa.

Dusílový tunel

Prý je nutný dusíkový tunel a dusíkový zákryt není dostatečný pro vlnu

Technický specialista odpověď:

Dusíkový tunel - respektive prostor s dusíkovou atmosférou, je od začátku vstupu DPS do pájecího zařízení až po její výstup po zapájení. Inertní atmosféra je tak i v místě předehřevu a pájecí vlny. Doporučuje se pro velmi náročné aplikace, vícesměnný provoz a plně automatizovaný proces, kdy je pájecí zařízen v lince. Základním předpokladem je, že aplikace (DPS) vyžaduje dusíkové krytí po celou dobu pájecího procesu zároveň však platí i ekonomické hledisko – tunel se musí zaplatit! V praxi i u náročných aplikací plně dostačuje dusíkový zákryt jen v místě pájení vlastní vlny. Hlavně v českých podmínkách pro většinu společností je plně dostačující a tunel je velmi nákladným přepychem, který (možná ani) nezaplatí. Nezapomeňte, že tunel i zákryt mají stejné funkce, snížit povrchové napětí slitiny, zamezit vzniku oxidů, zamezit oxidaci kovových dílů během pájení.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech