Popis výroby kleští Schmitz

Kvalitní kleště značky Schmitz
Datum: 04.05.2010
  | 
Kategorie: Odborné vysvětlivky k produktům
Kleště vysoké jakosti jsou výsledkem rozsáhlých zkušeností a know-how, moderních výrobních metod a nepřetržitého optimalizačního procesu.

Pro nákup kleští Schmitz klikněte v našem e-shopu na kategorii Kleště Schmitz.

V těsné spolupráci s mezinárodními a německými distributory a uživateli je vyvinut jeden z nejrozsáhlejších výrobních sortimentů kleští, splňující téměř jakékoliv požadavky mezinárodního elektronického a leteckého průmyslu. Tento sortiment je nepřetržitě přezkoumáván a optimalizován.

Technické parametry kleští Schmitz

Výběr surovin Pečlivě jsou vybírány vysokolegované uhlíkové a chróm-vanadiové oceli, odpovídající měnícím se požadavkům a normám.
Horké předkovky kované do zápustky Optimalizovaná struktura zrn horkých předkovků kovaných do zápustky tvoří základ nepřekonatelné pevnosti a tvrdosti našich nástrojů.
Moderní výrobní technologie Zkušení pracovníci společně se speciálně navrženým strojním vybavením dávají těmto předkovkům nadprůměrnou jakost v plnou pozorností k detailům.
Zdvojené listové pružiny – nelze ztratit Bodově svařované a neopotřebovávající se umožňují hladkou, konzistentní a řízenou činnosti s nulovými náklady na údržbu.
Ocelové povrchy s vysokým leskem Ocelové plochy s mikroskopickými zrny umožňují vytvoření osvědčené, bezpečné, atraktivní a ekologicky vstřícné povrchové úpravy. Nedochází k vločkování chrómu a poškozování obvodů a součástek.
Řízení jakosti/DIN/ISO Interní přísné řízení a zabezpečování jakosti, jež zahrnuje stoprocentní testování každého nástroje, zaručuje úroveň jakosti, která převyšuje DIN/ISO a podobné normy k plnému uspokojení zákazníka.
Uzavřený (lead-out) spoj – specialita společnosti Schmitz Specialita společnosti, zajišťující hladkou, řízenou a bezúdržbovou funkci, dokonalé vyrovnání řezných hran a dlouhou životnost. Neexistuje lepší technologie pro přesné nůžky a kleště.
Vsazený (lead-in) spoj Alternativa šetřící náklady, která však stále splňuje naše normy vysoké jakosti. Skvělá cena.
Řezné hrany Řezné hrany orientované na aplikaci, zakončené destičkami ze slinutého karbidu wolframu nebo indukčně vytvrzené s různým zkosením zajišťují ostrý a snadný řez, jakož i dlouhou životnost.
Výběr rukojetí Tři verze rukojetí, odolných vůči ESD, všechny s rozptylujícím (nikoliv izolujícím) účinkem, neklouzající a funkční. Konstrukce, materiál, zatížení a náklady jsou rozhodujícími faktory pro vaši volbu.
Kleště Schmitz - vysoce legovaná uhlíková nebo CV ocel Kleště Schmitz - horké předkovky kované do zápustky Kleště Schmitz - bodové svařování listové pružiny Kleště Schmitz - speciálně navržené strojní vybavení
Vysoce legovaná uhlíková nebo CV ocel Horké předkovky kované do zápustky Bodové svařování listové pružiny Speciálně navržené strojní vybavení
Kleště Schmitz - optoelektronicky řízené vytvrzování Kleště Schmitz - moderní roamingový proces Kleště Schmitz - přesná kontrola měření Kleště Schmitz - technicky vyspělé tvrdoměry
Optoelektronicky řízené vytvrzování Moderní roamingový proces Přesná kontrola
měření
Technicky vyspělé tvrdoměry
Kleště Schmitz - vytváření uzavřeného spoje Kleště Schmitz - lakování rukojetí namáčením    
Vytváření uzavřeného spoje Lakování rukojetí namáčením    

Výběr rukojetí

Tři verze rukojetí, odolných vůči ESD, všechny s rozptylujícím (nikoliv izolujícím) účinkem, neklouzající a funkční. Konstrukce, materiál, zatížení a náklady jsou rozhodujícími faktory pro vaši volbu.

Modročerná dvousložková termoplastická rukojeť Modročerná dvousložková termoplastická rukojeť Ergonomická, široká, měkká, pohodlná a protiskluzová rukojeť pro snadnou, přesnou a bezúnavovou manipulaci.
Modrá strukturovaná termoplastická rukojeť Modrá strukturovaná termoplastická rukojeť Široká, ergonomická, pohodlná, protiskluzová, robustní.
Modrá lakovaná rukojeť Modrá lakovaná rukojeť Úzká, protiskluzová, ekonomická.
Kleště Schmitz - varování Všechny naše rukojetí jsou neizolované a nejsou určeny k práci pod elektrickým napětím. Kleště Schmitz - ESD / antistatické kleště Použité materiály vyhovují všem požadavkům na ruční nástroje, používané uvnitř EPA.

Různé velikosti a tvary hlav kleští

Jedním z výsledků těsné spolupráce s odborníky a uživateli po celém světě je výroba a nabídka velmi širokého sortimentu – standardní verze pro téměř jakýkoliv úkol.

Všechny délky a rozměry hlav podléhají drobným výrobním tolerancím. Firma si vyhrazuje právo měnit specifikace bez předchozího upozornění ve snaze optimalizovat jakost nástrojů.

Kleště Schmitz - oválná hlava Kleště Schmitz - špičatá hlava Kleště Schmitz - odlehčené čelisti Kleště Schmitz - špičaté, šikmé a zahnuté čelisti
Oválná hlava
Špičatá hlava
Odlehčené čelisti
Špičaté, šikmé a zahnuté čelisti
Kleště Schmitz - přímé špičaté čelisti Kleště Schmitz - šikmé špičaté čelisti Kleště Schmitz - zahnuté čelisti Kleště Schmitz - šikmé čelisti, rovná hlava
Přímé špičaté čelisti Šikmé špičaté čelisti Zahnuté čelisti Šikmé čelisti, rovná hlava
Kleště Schmitz - šikmé čelisti, rovná hlava Kleště Schmitz - šikmé čelisti, velká hlava, dlouhé břity Kleště Schmitz - šikmé čelisti, velká hlava, dlouhé břity Kleště Schmitz - šikmé čelisti, velká hlava, krátké břity
Šikmé čelisti, rovná hlava Šikmé čelisti, velká hlava, dlouhé břity Šikmé čelisti, velká hlava, dlouhé břity Šikmé čelisti, velká hlava, krátké břity
Kleště Schmitz - čelní čelisti Kleště Schmitz - čelní čelisti Kleště Schmitz - čelní čelisti Kleště Schmitz - střihací a lisovací čelisti
Čelní čelisti Čelní čelisti Čelní čelisti Střihací a lisovací čelisti
Kleště Schmitz - střihací a ohýbací čelisti Kleště Schmitz - čelisti s mezerou Kleště Schmitz - střihací hlava s kulatými čelistmi Kleště Schmitz - střihací hlava s kulatými čelistmi
Střihací a ohýbací čelisti Čelisti s mezerou Střihací hlava s kulatými čelistmi Střihací hlava s kulatými čelistmi
Kleště Schmitz - střihací hlava s kulatými zahnutými čelistmi Kleště Schmitz - ploché kulaté čelisti    
Střihací hlava s kulatými zahnutými čelistmi Ploché kulaté čelisti    

Střihací kleště

Střihací kleště naleznete v našem e-shopu v kategorii Kleště Schmitz.

Nejdůležitějším kvalitativním rysem kleští je tvrdost řezné hrany. Díky moderní, přesné technologii indukčního vytvrzování se dosahuje hodnoty až 65° HRC při nadprůměrné životnosti kleští.

Funkčnost kleští nezávisí pouze na zvoleném materiálu a jeho tvrdosti, nýbrž také na péči a přesnosti, s níž jsou řezné hrany upraveny. Z toho důvodu je vyvinut speciální frézovací proces, který dává velmi hladké, rovné a čisté plochy a omezuje třecí odpor na minimum. Úhly řezné hrany se brousí s maximální péčí. Poté zkušení a kvalifikovaní pracovníci jednotlivé kleště pečlivě testují na speciálních testovacích vodičích, čímž dostanou svůj konečný a osvědčený speciální nádech „schmitz“.

Zlatým hřebem v našem sortimentu jsou kleště s destičkami ze slinutého karbidu wolframu a kleště SMD.

Kleště Schmitz - tvrdost řezné hrany Kleště Schmitz - jakost řezné hrany Kleště Schmitz - jakost řezné hrany Kleště Schmitz - jakost řezné hrany

Různé zkosení řezné hrany

Břit s fasetou Břit s fasetou S výrazným úhlem za hranou, pro tvrdé a měkké vodiče, nebo jako univerzální použití, břity jsou robustní a dlouho vydrží.
Břit s malou fasetou Břit s malou fasetou S jemným úhlem za hranou, téměř v jedné rovině řezu, především pro měkké oceli a měděné vodiče.
Břit bez fasety Břit bez fasety Žádný úhel za hranou, pro měděné vodiče, snižuje nežádoucí tlak na citlivé komponenty a tlumí nárazy.
Speciální břit Speciální břit Pro optické materiály, kapacita řezání se liší v závislosti na šikmosti a vybrané verzi.

Specifikace typů vodičů

Typ vodiče Pevnost vodiče v tahu Materiál
strunový vodič 2200 - 2300 N/mm2 kalená pružinová ocel
tvrdý vodič 1600 - 1800 N/mm2 pružinová ocel, ocelové hřebíky
polotvrdý vodič 750 - 800 N/mm2 železo, hřebíky
měkký vodič 220 - 250 N/mm2 měď, hliník

Kleště z tvrdokovu

Boční a šikmé kleště s destičkami ze slinutého karbidu wolframu. Tyto kleště jsou určeny na extrémní požadavky při stříhání zvlášť tvrdých nebo houževnatých materiálů, např. piano, niklové a diodové vodiče, Kevlar® a podobná skleněná vlákna, jaká se dnes stále více používají v elektronickém a leteckém průmyslu.

Přesné hrany ze slinutého karbidu wolframu jsou integrovány do předkovků z vysokolegované oceli s uzavřeným spojem. Přesvědčivě vysoké řezné výkony s minimálním úsilím, a to i při konstantním zatížení a přitěžujících okolnostech.

Různé konstrukce hlavy a zkosení, na přání se speciálními řeznými hranami pro materiály ze skleněných vláken. Moderní technologie vyvinutá výhradně ve společnosti Schmitz a zdokonalovaná zkušenostmi, nasbíranými za více než 20 let praxe.

Kleště z tvrdokovu naleznete v našem e-shopu v kategorii Kleště Schmitz, použijte filtr pro jejich snazší vyhledání.

Kleště pro technologie SMD

Miniaturní součástky a povrchová montáž vyžadují nástroje s velmi jemnými, štíhlými a zahrocenými čelistmi, jež se vejdou do rastrů s malou okatostí a daly se pevně držet a snadno používat. Pro tyto a podobné náročné podmínky je určen náš sortiment kleští SMD.

 • Velmi jemné, štíhlé a zahrocené čelisti.
 • Vybírat je možno mezi různými tvary zkosení.
 • Vysoké výkony při stříhání.
 • Uzavřený spoj.
 • Řízené a snadné stříhání v omezených prostorech.
 • Ergonomicky konstruované rukojeti.
 • Pohodlná manipulace.
 • Zabezpečení vůči ESD.

Špičaté a šikmé kleště s rovnými a kosými čelistmi, úhlové kleště pro těsné stříhání před a za součástkami. Kleště nejsou určeny jen pro SMD, nýbrž i pro jiné účely.

Vyštipovací kleště pro SMD naleznete v našem e-shopu v kategorii Vyštipovací kleště.

Úchopové kleště, kleště pro uchopení

Skřipcové, přidržovací a ohýbací: nabízíme nejširší výběr úchopových kleští. V různých délkách, s různými rukojetěmi, velikostmi špiček, čelisti rovné nebo zahnuté, uvnitř hladké nebo zobkované: naše kleště Schmitz jsou všestrannými pomocníky v elektronice a přesném strojírenství. Věnujte svoji pozornost těmto kritériím:

Délka Rozlišuje se celková délka a délka čelistí, v obou případech je třeba se řídit individuálním úkolem. Obecně řečeno, ovládání a manipulace s krátkými kleštěmi je snazší. Delší kleště znamenají větší páku v kombinaci s hlubším dosahem, což bývá často velmi důležité. Abychom usnadnili volbu, uvádíme celkovou délku a délku čelistí, jakož i rozměry hlavy jednotlivých verzí.
Čelisti Jsou zpravidla rovné, ale také zahnuté ve dvou verzích: v blízkosti špiček, nebo uprostřed čelistí, v obou případech pod úhlem 45°. Zahnuté čelisti jsou velkou výhodou v omezeném prostoru. Stejně důležitý je i jejich vnitřek: hladký, chránící povrch vodiče a součástek, nebo s jemnými zoubky, umožňujícími bezpečné zachycení.
Špičky Tři standardní typy: „ploché“, „kulaté“, „půlkulaté“, dodávané v různých průměrech a rozměrech u všech zašpičatělých verzí, ale též u některých verzí s plochým nosem. Jemné špičky pro delikátní práce, mohutnější špičky pro lepší pákový převod. Aby byl výběr snazší, u jednotlivých modelů jsou uvedeny všechny rozměry.

Výjimečně přesné, za horka kované do zápustky, s uzavřeným spojem. U většiny modelů dvojitá listová pružina. Hlavy z oceli s vysokým leskem, pohodlné rukojeti chráněné před ESD, rozptylující výboj (bez izolace).

Úchopové kleště Schmitz naleznete v našem e-shopu v kategorii Úchopové kleště.

Specifikace čelistí

Vnitřní hrany čelistí
Vnitřní hrana čelistí zoubkovaná zoubkované umožňují bezpečné zachycení
Vnitřní hrana čelistí hladká hladké chrání povrch vodiče a součástek
Typ čelistí
Čelisti rovné rovné  
Čelisti krátké zahnuté krátké zahnuté výborné v omezeném prostoru
Čelisti dlouhé zahnuté dlouhé zahnuté výborné v omezeném prostoru
Typ špiček
Špičky ploché ploché  
Špičky kulaté kulaté  
Špičky půlkulaté půlkulaté  

Kleště se vsazeným spojem

Hospodárná alternativa k uzavřenému spoji a oceli leštěné do vysokého lesku. Kleště jsou levnější ve výrobě, jejich jakost je však plně zaručena, jsou založeny na stejných principech:

 • Vybrané vysokolegované oceli.
 • Předkovky kované do zápustky za horka.
 • Různé konstrukce hlavy a řezné hrany.
 • Přesné, indukčně tvrzené řezné hrany.
 • Rukojeti bezpečné vůči ESD.
 • Dvojité listové pružiny bodově svařované.
 • Povrchová úprava do matného lesku.
 • Široký výběr verzí.
 • Testování po jednotlivých kusech.

Výběr osvědčených, vyzkoušených kleští s testovanou jakostí. Kleště se vsazeným spojem naleznete v našem e-shopu v kategorii Kleště Schmitz. Pro snazší vyhledání použijte filtr.

Speciální provedení podle výkresů nebo vzorků zákazníka

Jako výrobce kvalitních kleští a kleští pro elektrotechnický a letecký průmysl vyrábí společnost Schmitz jaké speciální verze podle zadání zákazníka. Ve většině případů jsou schopni nabídnout dobře navržené a ekonomické řešení. Několiv typů speciálních kleště nabízíme v našem v e-shopu v kategorii Speciální kleště.

K dispozici jsou rovněž na vyžádání další povrchové úpravy, jako je matně leštěný, černý leště, vysoce leštěný či chromovaný povrch. Lze také vyrobit rukojeti různých barev či tvarů, stejně jako různé tvary pružin, např. spirálové pružiny. Zeptejte se na podrobnosti.

Speciální kleště Schmitz Speciální kleště Schmitz Speciální kleště Schmitz Speciální kleště Schmitz
Speciální kleště Schmitz Speciální kleště Schmitz Speciální kleště Schmitz Speciální kleště Schmitz
Speciální kleště Schmitz      

Kvalitní kleště značky Schmitz - fotogalerie

Naše webové stránky používají cookies, které nám pomáhají zjistit, jak jsou naše stránky používány. Abychom cookies mohli používat, musíte nám to povolit. Kliknutím na tlačítko „OK, souhlasím“ udělujete tento souhlas.


Cookies jsou malé soubory, které webové stránky (i ty naše) ukládají ve Vašem webovém prohlížeči. Obsahy těchto souborů jsou vyměňovány mezi Vaším prohlížečem a našimi servery, případně se servery našich partnerů. Některé cookies potřebujeme, aby webová stránka mohla správně fungovat, některé potřebujeme k marketingové a statistické analytice. Zde si můžete nastavit, které cookies budeme moci používat.

Nezbytné cookies
Analytické cookies
Marketingové cookies
ve všech produktech