Průběžná (on-line) kontrola procesu přetavení připravená pro IoT

Datum: 30.01.2019
  | 
Kategorie: Pájecí technika
Stanice OvenSENTINEL™ je nejnovější řešení procesu přetavení, systém je patentován − U.S. PATENT č. 6.402.372. Jedná se o evoluční systém, jenž nabízí průběžnou kontrolu procesu s cílem zajistit vynikající kvalitu výsledného produktu.
     

E-booky zdarma

Školení v oblasti pájení

ESD inspekce

Americká společnost uznávaná po celém světě jako špička v oblasti tepelného monitorování a analýzy technologií − Electronic Controls Design Inc. (ECD) − je průkopníkem v oblasti designu, vývoje a výroby moderních tepelných profilovacích systémů a softwaru určeného ke sledování a analýze procesních teplot v různých průmyslových odvětvích, včetně elektroniky, solárních systémů, pečení a mnoha dalších. Dobře známé pro své bohaté datové softwarové platformy a robustní funkčnost hardwaru jsou výrobky ECD volbou inženýrů a profesionálů po celém světě.

ECD vyrábí přenosné tepelné profiloměry, přístroje pro optimalizaci pájecí vlny, nástroje pro plánování automatických reflow pecí, monitorovací přístroje, optimalizační systémy pro dávkování tavidla, systémy sledující vytvrdnutí práškových barev, systémy pro optimální efektivitu výroby aj.

Nyní společnost uvedla na trh novinku, stanici na kontrolu procesu přetavení, která je již připravená pro Industry/Průmysl 4.0 (začlenění do IoT). Stanice OvenSENTINEL™ je nejnovější řešení procesu přetavení, systém je patentován − U.S. PATENT č. 6.402.372. Jedná se o evoluční systém, jenž nabízí průběžnou kontrolu procesu s cílem zajistit vynikající kvalitu výsledného produktu.

OvenSENTINEL™ je výběrový test komerčních produktů poskytující extrémní kontrolu a viditelnost, a to až na úroveň desky a specifikace profilu, izolující a analyzující potencionální překračování výtěžnosti až na maximální známý výstup DPS. Systém je plně  přizpůsobitelný požadavkům zákazníka s přístrojovými deskami specifikovanými zákazníkem, podporou vícenásobných pecí a dopravních pásů a flexibilní extrakcí dat. Stanice umožňuje montážním specialistům průzkum na „mikroúrovni“ pro podrobný přehled DPS nebo přehled „makrodat“ pro analýzu trendů a nápravná opatření.

Celý systém se skládá ze stanice OvenSENTINEL™, dále pak stavového symbolu, který mění svou barvu podle aktuálního stavu kontroly. Červená barva symbolu znamená, že indikátor stavu je mimo specifikace, zelená − systém je připraven a žlutá avizuje varování systému. Dále systém obsahuje tepelnou sondu zóny pece přizpůsobenou specifickému modelu pece, instalační soupravu pro danou značku pece, snímače vložené desky a rychlosti dopravníku a samozřejmě software OvenSENTINEL™. Výrobce nabízí pak další volitelné příslušenství pro podporu funkcí.

Přednosti systému

1. Možnosti dynamického měření

Zařízení je schopno extrahovat flexibilní údaje, které se pohybují mimo standardní měřené veličiny. Jedná se o otevřenou architekturu, která je připravena k integraci podle budoucích požadavků měření. Má jedinečný design umožňující extrémní hustotu dat s přesným umístěním technologie profilování.

2. Automatizované tepelné profilování

Automatické spuštění / rameno / generování profilu / změna produktu.

3. Průběžné sledování kvality

Systém umožňuje přesnou kontrolu každé desky s výsledkem VYHOVUJE/NEVYHOVUJE. Má intuitivní rozhraní s podporou několika drah, pecí a továren. Nabízí citlivé a programovatelné sledování událostí a jejich ohlašování.

4. Zařízení je připraveno pro Industry/Průmysl 4.0

Lze začlenit do IoT. AI infrastruktura zkoumá údaje s cílem poskytovat kritické informace. Integrovaná technologie můstku syntetizuje vícenásobné zdroje a trasy dat. Evoluční hardware a software umožňují nevídanou součinnost.

5. Plně funkční sledovatelnost

Stanice dokáže sledovat každou desku, plně přizpůsobuje výkaznictví u každé desky, série, dílu atd., navíc spolupracuje s místními a vzdálenými databázemi.Unikátní Software OvenSENTINEL™ zajišťuje kontrolu pece 24hodin, archivuje a přehrává procesní data, automaticky mapuje statistické údaje a v případě odchylky od specifikací spustí alarm. Požadavky na software jsou Microsoft  Windows® 7 nebo vyšší. Databáze software OvenSENTINEL™: MS SQL (součást dodávky), tovární automatická paměť: MS SQL, MySQL & Oracle.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech