Supervýkonné stanice mění svět pájení

Datum: 11.12.2018
  | 
Kategorie: Pájecí technika
Výkonné stanice jsou pájecí zařízení s vysokým výkonem a velmi rychlou obnovou tepla. Představíme vám čtyři výkonná zařízení japonské firmy HAKKO.
     

E-booky zdarma

Školení v oblasti pájení

ESD inspekce

ESD pájecí stanice HAKKO FX-801

Prvním představitelem je supervýkonná pájecí stanice FX-801. Tato digitální pájecí stanice má extra výkonný 300 W kompaktní pájecí hrot, který je velmi snadno vyměnitelný. Stanice pracuje v rozsahu teplot 50–500 °C. Lze přednastavit až 6 modů, které můžete snadno vyvolat pomocí tlačítek nahoru/dolů. Nastavené hodnoty lze pomocí funkce hesla zablokovat proti jejich neoprávněným změnám.

Stanice FX-801 má funkci automatického spánku a vypnutí stanice, což znamená, že automaticky přejde do režimu spánku/vypnutí, když je pájecí ručka umístěna ve stojánku. Funkce spánku v případě dlouhé nečinnosti automaticky snižuje teplotu hrotu a snižuje výkon stanice. Samozřejmostí je antistatické provedení.

ESD odpájecí systém HAKKO FR-400

Druhým představitelem je ESD odpájecí systém HAKKO FR-400. Jedná se o ruční a přenosný odpájecí nástroj (odsávačku) s vynikající rekuperací tepla. Vyniká vysokým výkonem 320 W s rozsahem teplot 350–500 °C. Robustní odpájecí nástroj s vakuovou pumpou zajistí rychlé a bezpečné odpájení dokonce i při vysoké tepelné kapacitě a vysoce tepelně náročné (vícevrstvé) DPS. Systém umožňuje bezpečné odpájení s funkcí ventilu a díky funkci Anti Clogging dochází k významné redukci ucpávání pájky. Sání s vysokým tlakem pro úplné odpájení začíná 0,2 s po stisknutí spouště.

Jedinečnou vlastností tohoto odpájecího systému je zvýšená schopnost ohřevu topného tělesa pro zajištění odsávání pájky a redukci ucpávání pájky. Výhodou je velmi snadná výměna topného tělesa. Velký LCD displej s indikací sání a kontrolkou signalizující ucpání pájky. Během odpájení je tavidlo zároveň odsáváno, avšak může se stát, že se tavidlo dostane dovnitř čerpadla a způsobí tak snížení sacího výkonu. Aby se zabránilo této situaci, je na čelním panelu umístěn filtr.

Model FR-400 obsahuje 3× větší filtr než předchozí typy, čímž jsou zvýšeny absorpční vlastnosti. Kontrole stavu filtru napomáhá průhledný kryt. K dispozici je výběr trysek pro velké součástky, a to kulaté i ploché.

ESD pájecí stanice Hakko FX-838

ESD pájecí stanice Hakko FX-838 je stanice s vysokým výkonem a velmi rychlou obnovou tepla. Díky zkrácení času pro provedení kvalitního spoje je snížena oxidace hrotu a prodloužena jeho životnost. Stanice je se svým výkonem 150 W určena pro náročné aplikace. Umožňuje pájení při nižších teplotách a zkrácení času pro vytvoření kvalitního spoje. Maximální nastavitelná teplota je 500 °C.

 

 

Indukční pájecí stanice HAKKO FX-100

Novinkou je indukční pájecí stanice HAKKO FX-100 přenášející teplo do pájecího hrotu pomocí indukčního ohřevu. Poskytuje účinnější zdroj tepla s podporou výkonu. Není nutná žádná kalibrace nastavené teploty. Výkon stanice je 50 W, přičemž teplotní rozsah je až 450 °C. Tato technologie je výborný zdroj tepla, ideální pro nejnáročnější pájecí činnosti. FX-100 je pájecí stanice vybavená IH (indukčním ohřevem), který neustále napájí pájecí stanici a udržuje nastavenou teplotu pomocí automatické detekce.  Stanice navíc obsahuje patentovanou funkci Power Assist. Dosahuje výkonné tepelné obnovy i u velmi jemných tvarů hrotů.

Tento pájecí systém poskytuje vynikající tepelnou odezvu, kterou konvenční IH systémy a systémy se senzorovou zpětnou vazbou nemohou nikdy nabídnout. Vhodný pro celou řadu aplikací, od mikropájení až po velkoobjemové pájení. Na rozdíl od konvenčních systémů nastavení teploty je každý hrot v systému FX-100 určen pro teplotu 400 °C nebo 450 °C. To umožňuje snadnější správu  nastavené teploty pájecích hrotů.

Záleží jen na vás, jaké zařízení si vyberete s ohledem na využití při vašich operacích. V každém případě Hakko je známkou kvality a spolehlivosti.

Kategorie produktů

Youtube Pájecí stanice
Youtube Pájecí ručky, kleště a pistole
Youtube Systém krytí dusíkem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech